نخستین نمایشگاه اختصاصی ایتالیا که اولین نمایشگاه اختصاصی کشورهای اروپائی در ایران محسوب می شود، با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، معاون وزارت خارجه ایتالیا، دو نفر از نمایندگان مجلس ایتالیا، سفیر ایتالیا و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی در دی ماه 1393 در تهران آغاز به‌کار کرد.

در این نمایشگاه شرکت‌های مختلف ایتالیایی، نوین ترین و جدیدترین توانمندی های خود در حوزه های مختلف ساختمانی، معماری داخلی، معماری شهرسازی، نماهای ساختمانی، شهرسازی و طراحی و مشاوره داکوراسیون داخلی را ارائه کردند.

در نخستین نمایشگاه اختصاصی ایتالیا ، همچنین انواع تولیدات و طرح های مرتبط به معماری شهری ، معماری داخلی ساختمان ها و مجمتع های اداری، تجاری و مسکونی ، دکوراسیون داخلی ، تجهیزات دکوراسیون ها ، انواع پوشش های تزئینی،دیوار پوشی، لوازم ویژه دکوراسیون و تزئینی، انواع کالاها و تجهیزات داخلی همچون مبلمان خانگی، اداری ، ورزشی و تفریحی، انواع صندلی ها و تجهیزات تزئینی داخلی و دیگر محصولات و طرح‌ها ارائه و به معرض نمایش گذاشته شده است.

در نخستین نمایشگاه اختصاصی ایتالیا در ایران، بیش از 50 شرکت ایتالیایی، آخرین دستاوردها ، طرح ها ، توانمندی ها، محصولات و تولیدات خودشان را در فضایی بالغ بر یکهزار و 200 متر مربع و در سالن 27 محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران عرضه کرده‌اند.

این برای نخستین بار بود که یک کشور اروپائی در جمهوری اسلام ایران نمایشگاه اختصاصی برپا می کند که این موضوع نشانگر جایگاه ویژه کشورمان در مناسبات تجاری و اقتصادی این دسته از کشورهاست که منتظر رفع تحریم ها برای حضور جدی در ایران هستند.

مطابق با پیش بینی ها، در این نمایشگاه‌ها ده‌ها قرارداد تجاری به ارزش بیش 500 هزار یورو بین شرکت های ایتالیایی و ایرانی منعقد گردید.

مرحله اجرا :