عصر نمایشگاه- جلسۀ هماهنگی برگزاری پنجمین نمایشگاه خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه تجارت، مجری برگزاری نمایشگاه و اتحادیه خشکبار برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری«عصر نمایشگاه» به نقل از  صنایع غذایی، محمدرضا مودودی، معاون توسعۀ صادرات کالا و خدمات، از فرصت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته به عنوان یک مزیت یاد کرد و گفت: این رویداد می‌تواند با حضور پر قدرت اتحادیه و بخش خصوصی  و تبلیغات گسترده  نمایش قدرت‌ صنعت خشکبار ایران باشد. در ادامۀ این نشست، محمود بازاری، مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، خشکبار را بخش مهمی از سبد صادرات غیر نفتی عنوان کرد، افزود: با توجه به اهمیت این نمایشگاه، نیازمند تبلیغات گسترده و استفادۀ کامل از ظرفیت بخش خصوصی هستیم.

وی در خصوص زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: در سال آینده به صورتی برنامه‌ریزی خواهیم کرد که نمایشگاه به آبان ماه و پیش از سال نو میلادی برگزار گردد.

شاهرخ شجری، مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی نیز تبلیغات گسترده در سطح بین‌المللی این نمایشگاه را ضروری خواند و گفت: استفاده از ظرفیت رایزنان بازرگانی و سفارتخانه‌ها برای تبلیغات به منظور جذب مشارکت کنندگان و پیش‌بینی برنامه‌های بازدید از مزارع پسته و نحوۀ فرآوری محصولات، نمایشگاه را برجسته خواهد کرد.

وی افزود: پایش نمایشگاه پس از پایان آن و رصد رویدادهایی که منجر به تفاهم‌نامه و قراردادها شده از مواردی است که اغلب مغفول می‌ماند.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه بین‌المللی آجیل، خشکبار، میوه‌های خشک و صنایع وابسته از 13 تا 16 دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.